Superboeren.nl | Officiële website van SV Superboeren De Graafschap
Postbus 392, 7000 AJ Doetinchem | Lid worden?

Slechte start nekt De Graafschap

Slechte start nekt De Graafschap

Gisterenavond stond de lastige inhaalwedstrijd tegen ADO Den Haag op de kalender voor De Graafschap. De kraker stond eerder voor 10 januari jl op het programma maar kon toen geen doorgang vinden vanwege een door sneeuwval onbespeelbaar veld.

Bij de Superboeren keerde Tristan van Gilst weer terug in het elftal na zijn mislukte transfer naar Go Ahead en was er het basisdebuut voor nieuweling Reuven Niemeijer, die de plek in nam van de geschorste Donny Warmerdam.

De ploeg uit de Hofstad kende een flitsende start. De Superboeren daarentegen lieten het de eerste 20 minuten volledig afweten. Binnen 20 minuten stond de ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen op een 0-2 achterstand. Slecht uitverdedigen na een hoekschop leidde de 0-1 in. Het was de Fin Juho Kilo die de afvallende bal vanaf de tweede lijn tegen de touwen schoot.

De minuten daarna bleef het slordig aan Doetinchemse kant. ADO bleef de Superboeren goed onder druk houden en luttele minuten na de 0-1 stond ook de 0-2 op het scorebord. Uit een perfecte voorzet van oud Graafschap speler en jubilaris (400 wedstrijden) Daryl van Mieghem was het Reischl die het leder fraai binnenkopte.

Het leek erop dat De Graafschap door deze achterstand wakker was geschud. Het ging wat beter voetballen en kreeg via nieuweling Reuven Niemeijer een grote kans op de aansluitingstreffer. Zijn inzet ging jammer genoeg via de binnenkant paal het doel niet in.

In de 41e minuut wordt een handsbal van Sylla bestraft met een penalty. Vanaf 11 meter was het Tristan van Gilst die de Haagse keeper de verkeerde kant op stuurde en de bal binnen schoot. Vlak voor het rust was het nog bijna 2-2 maar Philip Brittijn ziet dat niemand zijn voorzet weet af te ronden.

(wedstrijdverslag gaat verder onder de foto's)

Na de rust gingen de Superboeren op jacht naar de gelijkmaker. Er werd beter verdedigd en ADO kreeg weinig kansen meer. Halverwege de tweede helft leek Reuven Niemeijer te scoren maar zijn doelpunt werd echter afgekeurd vanwege buitenspel.

De Graafschap probeerde in een alles of niets offensief de wedstrijd nog te doen kantelen. Het lukte echter Philip Brittijn, Tristan van Gilst en nieuwkomer Bouke Boersma niet om te scoren. Het waren de Hagenezen die met goed verdedigend werk standhielden en zo de winnaar werden van deze avond.

Meer foto's zijn te vinden in ons fotoalbum.

(wedstrijdstatistieken onder de foto's)

Maandag 3 februari 2025 (Keuken Kampioen Divisie 2024-2025)

De Graafschap - ADO Den Haag: 1-2 (0-2)

Doelpuntenmaker(s): Kilo (16.) 0-1, Reischl (19.) 0-2, van Gilst (41./pen) 1-2

Arbiter: Vos  Toeschouwers: 7.512

Opstelling De Graafschap: Joshua Smits, Jeffry Fortes © (80 Bouke Boersma), Maas WillemsenRio HillenKaya Symons (58 Levi Schoppema), Lion Kaak (58 Arjen van der Heide), Reuven Niemeijer (73 Blnd Hassan), Anass NajahTristan van Gilst , Jesse van de Haar (58 Ibrahim El Kadiri) en Philip Brittijn.

Opstelling ADO Den Haag: Nikiema; Van der Sloot, Tomas, Waem, Sylla (72. Hämäläinen); Kilo, Vlak ©, Reischl (72. Lourens); Van Mieghem (57. Peupion), Bonis, Maasland (88. De Ruijter)

Gele kaarten De Graafschap: Symons, Niemeijer, Najah, Hillen

Gele kaarten ADO Den Haag: Tomas, Bonis 

Rode kaarten De Graafschap: -

Rode kaarten ADO Den Haag:  -

Bijzonderheid: 

SV Superboeren De Graafschap op Instagram - X (Twitter)


Instagram X

Word lid van SV Superboeren De Graafschap

 

• Ja, ik word lid van SV Superboeren

® SV Superboeren De Graafschap

Volgende wedstrijd De Graafschap

De Graafschap

De Graafschap

Jong AZ

Jong AZ

Vrijdag 21 februari, aanvang 20:00 uur

Boerenwiesheid

Welk nieuw wedstrijdshirt ga jij kopen voor seizoen 2024-2025?

Volg ons op Instagram en X

Volg ons op Social Media:

Instagram X